#1 - Kontsad tõid meile mehed

Iga naise garderoobis leidub kontsaga kingi või saapaid. Sõltumata sellest, kas ta kannab neid sageli või seisavad need seal niisama ja ootavad sobivat hetke – kontsad peavad olema! Ainuüksi oma olemasoluga – olgu kasvõi tolmustel teedel – panevad nad naise ennast tundma kerge, elegantse ja naiselikuna.

 

Aga muuseas – kontsade ilmumise eest peab tänama mongoolia mehi! Just nemad hakkasid esimestena kandma kontsadega jalanõusid. Kes ei imetleks Milaanot ja Pariisi ning sealset moe- ja stiilimaailma, aga võttes arvesse mongoolia meeste erilisi teeneid, võib minu arvates samahästi külastada ka Ulaanbaatarit ja pidada kõne selle suure saavutuse auks. Suur tänu teile, mongoolia mehed, kõikide naiste – eriti lühikeste – poolt.

 

Muuseas – Louis XIV, Prantsusmaa Päikesekuningas, määras kontsadega kingad garderoobi kohustuslikuks osaks suisa seadusega. Kuningas oli ise 165 sentimeetrit pikk ning kontsadel tundis ta ennast palju majesteetlikumana.

 

#2 - Keskajal kanti väga suuri jalatseid

14. sajandi Euroopas kanti teadaolevalt mitu numbrit suuremaid jalanõusid. Nii näiteks pidi aadlimees kandma kingi, mis olid 3 cm tema tegelikust jalanumbrist suuremad. Ning ta pidi jalanõud kinni siduma, et neid kõige ebamugavamal hetkel mitte ära kaotada.

 

#3 - Enamik naisi kannab number väiksemaid kingi 

90% kaunima soo esindajatest keelduvad oma tegeliku kinganumbriga leppimast, eelistades osta endale ühe numbri võrra väiksemaid kingi, naiivselt eeldades, et väiksem kinganumber annab välimusele lisaelegantsi. Armsad daamid – see arvamus on üsna ekslik, sest teie välimusele annab kerguse ja elegantsi õnnelik pilk, mida on kitsastes kingades praktiliselt võimatu saavutada.

 

Naised kannavad number väiksemaid kingi

 

#4 - Suurte meeste jalad

Korvpallur Shaquille O’Neali jalanumber on viiskümmend viis. Vot sedasi Naised... Kui su jalanumber on 55 – vaat siis osta endale number väiksemad jalanõud!

 

 

 

#5 - Osta kingi peale lõunat

Kõige parem on osta jalanõusid peale lõunat. Jalad on veidi tursunud, läbimõõdult suurenenud ja just siis saad õigesti valida omale kõige mugavama jalanõu! Kuula seda nõuannet, kui sa just Shaquille O’Neal ei ole. 

 

#6 - Maailma kalleimad kingad

Kõige kallimad kingad maksavad 3 miljonit dollarit. Kui täpne olla, siis on selliseid kingi kaks paari. Esimene paar – Harry Winstoni rubiinkingakesed. Need rubiinidega uhkused loodi kinofilmi „Võlur Oz“ 50nda aastapäeva auks. Kingakesed on kaetud kokku 4600 rubiini ja ühe 50-karaadise briljandiga. Loodame, et nad hõõruma ei hakka. Oleks päris piinlik küll...

 

Teine kalleim paar kingi ilmus siia maailma tänu suurele moekunstnikule Stuart Weitzmanile. Nende kingade loomiseks inspireeris Stuartit ameerika filminäitlejanna Rita Hayworth. Pealtnäha lihtsad kingad on valmistatud šokolaadivärvi satiinist ja kaunistatud kõrvarõngastega, mis kunagi näitlejannale kuulusid. Kas nendes on ka mugav kõndida, pole teada, kuid nende hinda vaadates on ilmselt mugav isegi siis, kui on ebamugav!

 

#7 - Kingi värviti küünelakiga

Esimeste Louboutin’ kingade tald oli värvitud tavalise küünelakiga. No aga miks ka mitte! Kui juba Christian Louboutin ise sellest alustas! 

 

#8 - Parema ja vasaku jala kingad on pärit Kreekast

Me ei hakka praegu rääkima Antiik-Kreeka panusest teadusesse, vaid täname neid parem selle eest, et nad lõid erinevad jalanõud paremale ja vasakule jalale! Justnimelt antiik-kreeklased valmistasid esimesena erinevaid mustreid, mis juhindusid parema ja vasaku jala ehituse eripäradest. See pole fakt, kuid legend räägib, et ka sildid jalanõude taldadele ilmusid esmakordselt justnimelt Antiik-Kreekas. Kohalikud kurtisaanid olla palunud kingseppadel lüüa naelakestega kingataldadele kiri: „Järgne mulle“.

 

Ametlikult hakati paremale ja vasakule jalale erinevaid jalanõusid tootma aastal 1818 Philadelphias. 

 

#9 - Kes leiutas saapad?

Saapad leiutasid türgi nomaadid. Ning Kui türgi nomaadid eksisteerisid 17. sajandini, siis saabaste ajalugu on palju õnnelikum.